ORIBE X ANTOINETTE POISSON

featured

Odkryj limitowaną kolekcję świąteczną

MG Beauty Concept przedstawia À Paris chez Antoinette Poisson, francuską pracownię projektowania wnętrz, która podobnie jak Oribe opiera swoją filozofię marki o rzemiosło i dziedzictwo. Vincent Farelly i Jean-Baptiste Martin, współzałożyciele i dyrektorzy artystyczni À Paris chez Antoinette Poisson, specjalizują się w tworzeniu misternych, ręcznie rysowanych, jednowarstwowych akwarelowych tapet w duchu osiemnastowiecznego rokoka, historycznie znanych jako dekoracyjne „papier dominoté”.

Wykorzystując tę ręczną technikę drukarską, Vincent i Jean-Baptiste stworzyli cztery unikalne projekty opakowań świątecznych Oribe 2021, które splatają razem historię obu marek. Rzemieślnicy z Antoinette Poisson ręcznie malują każdy papier dominoté przy użyciu tradycyjnej palety pastelowych kolorów stosowanych w XVIII wieku. Każdy kawałek jest bardzo szczegółowy i nieznacznie różni się od swoich duplikatów. Papier produkowany jest tradycyjnymi rzemieślniczymi metodami w rodzinnej fabryce na południu Francji.

Po wykonaniu miedziorytowej odbitki rozpoczyna się ekscytujący proces ręcznego malowania, podczas którego kolory ożywają w żywych szczegółach tworząc unikatową kompozycję. Każdy szczegół jest przemyślany, co szczególnie zaznacza się w użyciu koloru. Wiele z tych kombinacji pozostają jedynie na desce kreślarskiej, bo niektóre rzeczy lepiej pozostawić naszej wyobraźni. Barwniki do farb uzyskiwane są przy zastosowaniu oryginalnych osiemnastowiecznych receptur.

Dzięki zastosowaniu miedzianej płyty, odbitki wzorów można z łatwością powielać przy użyciu tradycyjnych metod drukowania blokowego. Technika ta jest w pełni spójna z historycznym procesem wytworzeniem papieru dominoté. Po raz pierwszy w historii Oribe Artist Collaboration, w dziełach sztuki istnieje bezpośrednia wizualna więź z marką. Zespół Antoinette Poisson dostrzegł bowiem możliwość włączenia Bogini Oribe do tego tradycyjnego wzoru.

Jak sami mówią, Vincent i Jean-Baptiste mają nadzieję, że opakowania długo posłużą w domach klientów Oribe jako element dekoracyjny ich wnętrz. Jest to dla nas zaszczyt móc uczestniczyć w tym niezwykłym procesie twórczym oferując Wam wszystkie dostępne zestawy do zakupu w sklepie stacjonarnym oraz przedpremierowo przez internet.

ODKRYJ KOLEKCJĘ